Twitch získal většinu streamerů z Mixer platformy

64
Twitch mixer

Jednu chvíli to vypadalo, že Microsoft opravdu bude šlapat do své Mixer streamovací platformy, aby porazil Twitch. Povedlo se jim za opravdu velké sumy odkoupit streamery, které měly na platformu Mixer přivést nové diváky a uživatele. Nakonec to ale Microsoft vzdal a i přesto, že měl smluvené streamery na 5 let dopředu, Mixer zrušil. Kam ale streameři z Mixeru šli?

Vypadá to, že po skončení Mixeru v červnu tohoto roku většina streamerů přešla právě opět na Twitch. Dle nejnovějších zpráv můžeme vidět, že podíl Twitche mezi streamovacími platformami v tomto čtvrtletí poskočil o 14%. Mezitím samozřejmě zmizel Mixer z tohoto podílu, kde měl předtím právě přesně 14%. Z toho si můžeme odvodit, že tito lidé přešli právě na Twitch.

A vzhledem k tomu, že již nyní není Mixer ve hře, Twitch má nyní 91,1% na streamovacím trhu mezi všemi ostatními platformami jako je Youtube nebo Facebook Gaming. Právě Facebook Gaming se během tohoto období zvýšil ze 2,4% na 3,4% a Youtube naopak poklesl z 6,7% na 5,5%. Je vidět, že na těchto platformách jsou mnohem menší skoky a celému trhu dominuje právě Twitch, který vlastní Amazon.

Proč dominuje Twitch?

Je opravdu zajímavé, že Twitch v tomto boji o Mixer streamery zvítězil. Facebok se totiž opravdu snažil získat co nejvíce z těchto streamerů. Dokonce spolupracoval se společností Mixer a jejich uživatelům pomáhal nastavit jako novou platformu právě Facebook. Navíc Mixer doporučovala svým streamerům přechod na Faceboko Gaming. Dokonce Facebok Gaming všem streamerům, co přešli k nim, platil za přechod.

Je ovšem důležité zmínit jednu věc. Twitch má 91,9% dominanci v odstreamovaných hodinách, to znamená, že tato platforma vyhovuje právě streamerům. Platformám jde ale také hlavně o sledovanost a tam Twitch už tolik nevítězí, dokonce ani neroste v poměru k jiným. V této metrice má Twitch nyní 63,6% podíl na trhu. Naopak v tomto časovém období vzrostl podíl Youtube i Facebook Gaming.

Co se týče samotné sledovanosti streamů, ta tento rok opravdu extrémné rostla a to z velké části díky tomu, že mnoho lidí bylo v lockdownu. Hledali tak, co by doma dělali a sledování streamů byla jedna z věcí, co mohli vyzkoušet. V tomto roce téměř dvojnásobně vzrostla sledovanost všech platforem.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments