Marvel filmy a jejich pořadí chronologicky (2022)

9279
marvel filmy pořadí
Iron Man - 3. v marvel filmy pořadí

Tápete, jak sledovat Marvel filmy ve správném pořadí? V tomto článku vám ukážeme přesné chronologické pořadí Marvel filmů a to vám může velmi napovědět. Pořadí ve zkráceném obodovánem seznamu je ke konci článku. Náš žebříček Marvel filmy pořadí zde popíšeme a doporučíme, jak přesně sledovat.

Dnes se již nenajde téměř nikdo, kdo by sérii Marvel filmů neznal, ale mnoho lidí nemusí znát každý jeden film. A není jednoduché se vyznat v tom, v jakém jsou filmy pořadí a jak je sledovat, aby z nich měl divák co nejvyšší příjemný požitek. Mezi Marvel filmy spadají i pouze Avengers díly.

1. Captain America: První Avenger (2011)

Marvel filmy pořadí: Captain America
Captain America

Hlavní postavou je Steve Rogers. Mladík, který tak, jako jeho ostatní vrstevníci, touží vstoupit do armády, aby pomohl své zemi ve válce. Jeho problémem je ale to, že je téměř bez šance. Mladík, co je hubený, slabý a jediným předpokladem, aby mohl být ve válce, je jeho zarputilost, když se díky ní nechává opakovaně vyhazovat od zkoušek.

Díky jeho zarputilosti ho ale nakonec vyberou jako člověka vhodného pro vědecký experiment, během něhož mají v plánu vytvořit supervojáka. To se nakonec podaří a díky tomuto experimentu se stane dokonalou lidskou bytostí.

Vzhledem k tomu, v jaké době se tento díl odehrává, je vlastně chronologicky prvním dílem v pořadí Marvel filmů. Pohodlně se tak k němu usaďte a sledujte ho například na Netflixu.

2. Captain Marvel (2019)

Captain America

Jeden z nejnovějších snímků od Marvelu a i přesto je druhý v pořadí ke sledování. Tento film se totiž odehrává v devadesátkách minulého století. Určitě vás zaujme svou hlavní hrdinkou Carol Danversovou a jejím příběhem. Země se ocitne v mezihvězdné válce mezi dvěma rasami a naše skupina se s tím musí vypořádat.

Chronologicky se jedná o téměř nejstarší díl, koukejte na něm tedy ihned po dílu Captain America z roku 2011, aby vám to přesně sedělo.

3. Iron Man (2008)

marvel filmy pořadí
Iron Man (2008) – 3. v marvel filmy pořadí

Jedna z opravdu nejslavnějších a nejsledovanější sérií od Marvelu je Iron Man. První díl z roku 2008 je chronologicky třetím filmem v tomto Marvel filmy pořadí.

Film pojednává o Tony Starkovi, jeho společnosti a především jeho výtvoru, díky kterému dokáže dělat to, co známe. Tony Stark si vyrobil oblek Iron Mana, který mu pomáhá překonávat různé výzvy, které se ve filmu vyskytnou. Součástí prvního filmu je také kompletní vznik Iron Mana.

4. Iron Man (2010)

Iron Man 2 v Marvel filmy pořadí
Iron Man 2 – čtvrtý v pořadí Marvel filmů

Pokračování příběhu Iron Mana, neboli Tonyho Starka, se dočkalo obrovské popularity a opět se jedná o jeden z trháků, který prostě musíte vidět. V pořadí je čtvrtým filmem a určitě ho sledujte vzájemně v Iron Man sérii. V tomto díle uvidíte nezpočet zajímavých střetů. Díl je o konkurenci Tonyho Starka a jeho obleku.

5. Neuvěřitelný Hulk (2008)

Neuvěřitelný Hulk
Neuvěřitelný Hulk v pořadí Marvel filmů

Vrátíme se kousek ve vývojovém čase do roku 2008 a zde najdeme film Neuvěřitelný Hulk, který se chronologickém pořadí marvel filmů odehrává již jako pátý. Život našeho hrdiny je zde ukázán v zajímavém světle. Jde o hodného vědce, který má ovšem obrovský problém. Když se naštve, změní se v extrémní monstrum jménem Hulk. Film skvělých kvalit, který vás bude bavit.

6. Thor (2011)

Marvel filmy pořadí šesté - Thor
Šesté pořadí Marvel filmů zabírá Thor

Snad trochu neobvyklý film na Marvel. Thor, který je z kompletně jiného světa a ne z žádného vědeckého experimentu, se objevuje jako hlavní hrdina filmu Thor. Tuto postavu budou mít v oblibě také ženy, kterým se líbí jeho herecké ztvárnění. Tento film vás zaujme více aspekty a určitě stojí za to ho nepřeskočit.

7. Avengers (2012)

Avengers 2012
Avengers (2012) – Nejslavnější Marvel série

Nejslavnější Marvel série všech dob. Avengers si získali obrovskou popularitu fanoušků a to díky tomu, že zde uvidíme veškeré výtvory Marvelu v jednom filmu spolupracovat. Je to zkrátka superhrdinská jízda. Každý jeden film je opravdu dlouhý, ale vám uteče opravdu rychle. Je sedmým v pořadí Marvel filmů.

8. Iron Man 3

Iron Man 3
Iron Man 3

Osmým v pořadí marvel filmů je Iron Man 3, který je skvělou ukázkou dobře provedeného filmu. Sledujte ho s velkým očekáváním, jelikož si to zaslouží. Pokračování příběhu Tonyho Starka je opět velmi zajímavé a zábavné. Dobře navazuje jak na Avengers tak i na předchozí díl Iron Mana.

9. Thor: Temný svět

Thor: Temný svět
Thor: Temný svět

Oblíbený film, který ale nepokořil oblíbenost ostatních sérií jako je Iron Man nebo Avengers. Pokud jste viděli první díl Thora nebo pokud sledujete Marvel filmy opravdu ve správném chronologickém pořadí, určitě si nesmíte nechat tento film ujít. Pokud ale nejste tak velcí fanoušci, pak vám postačí série jako je Iron Man nebo Avengers.

10. Captain America: Návrat prvního Avengera

Marvel filmy pořadí: Captain America: Návrat prvního Avengera
Captain America: Návrat prvního Avengera

Tento film docela hezky navazuje na první díl Avengers a ukazuje Kapitána Ameriku v zajímavém světle. Vše je o snaze Kapitána dostat se do normálního moderního života po událostech, které se v New Yorku staly. Ovšem nebyl by to film, pokud by se nestala událost, do které se Kapitán musí zapojit a znovu zachránit svět.

11. Strážci Galaxie

Strážci Galaxie1
Strážci Galaxie

Kompletně nová série filmů s novými hrdiny je zajímavou novinkou od Marvelu. Akční, dobrodružný film, plný superhrdinů vás určitě nadchne. Na ČSFD má hodnocení 82%, což je velmi dobré. Celý film se odehrává jako vesmírné dobrodružství, kde padouch ohrožuje celý vesmír.

12. Strážci Galaxie Vol. 2

Strážci Galaxie 2
Strážci Galaxie 2 v pořadí Marvel filmů

Pokračování úspěšného filmu Strážči Galaxie, které má sice o něco slabší příběh, ale za to silné charaktery. Tento film si díky příjemným charakterům opravdu oblíbíte a zařadíte do své sbírky filmů, které neuvidíte pouze jednou. Film je dvanáctý v Marvel filmy pořadí.

13. Avengers: Age of Ultron

Avengers Age of Ultron
Avengers Age of Ultron

Nejslavnější série Avengers a její další díl. Skvělá podívaná a to ať už jste fanoušek Marvelu nebo ne. Nenechte si ujít tuto akcí nabitou podívanou. Tento díl Avengers je uprostřed našeho pořadí. Nyní jste již zhlédli hodiny a hodiny obsahu od Marvelu a to znamená, že jste již skalní fanoušek nebo vás to již příliš nebaví. Ale tohle si prostě nenechte ujít.

14. Ant-Man

Ant-Man
Ant-Man

Zajímavý superhrdinský film z trochu jiného šálku, než byly ty ostatní. První díl série, která je o mravenčím muži. Ano, opravdu. Herec se zmínil, že když ze začátku vyprávěl o tom, jaké budou jeho superschopnosti v tomto filmu, někteří se spíše smáli. Ale film za to stojí a určitě si ho jako fanoušek Marvelu nenechte ujít.

15. Captain America: Občanská válka

Captain America: Občanská válka
Captain America: Občanská válka

Bez toho, aniž bych vám vyspoileroval informace o předchozích dílech, vám řeknu, že se tento film odehrává v době, kdy jsou Avengers týmem, který společně bojuje proti okolnostem, které se vyskytnou. Tentokrát, jak je jasné z názvu, jde o občanskou válku. Kapitán Amerika vede celou skupinu k potlačení této události.

16. Spider-Man: Homecoming

Spiderman: Homecoming
Spiderman: Homecoming

Série všem dobře známá, která si prošla mnoha díly a to i od jiných, než od Marvelu. Nedejte se odradit některými lidmi, kteří si stěžují na herce a podobné věci. Tento film vás nadchne, je opravdu skvělý a pokud jste fanoušek Spider-Mana, bude se vám opravdu líbit. Skvěle také zapadne do Avengers světa.

17. Doctor Strange

Doctor Strange 1
Doctor Strange

Film udělaný z komiksu, který nebyl nikdy předtím nijak zfilmován a proto nabízí originalitu a zajímavý pohled na věc. Doctor Strange je neurochirurg, který po nehodě ztratil možnost používat ruce a proto hledá alternativu. Tento film vás určitě nadchne a po tak dlouhém maratonu ostatních Marvel filmů vás zaujme určitou originalitou.

18. Black Widow

Black Widow
Black Widow

Do tohoto seznamu jsme zahrnuli film, který vyjde až v roce 2021. V tomto pořadí ale zapadá na 18. místo. Prozatím jediné, co můžete udělat je zkouknout trailer a něco málo si o tomto přečíst. Film vypadá opravdu zajímavě a povídá o hrdince z Avengers.

19. Black Panther

Black Panther - 19. v Marvel filmy pořadí
Black Panther

Film, který pojednává o hrdinovi z Africké země, který se po smrti otce vrací zpět domů do Afriky, aby se stal právoplatným králem. Během toho se ale objeví nepřítel z jeho minulosti. Musí se proti němu tak utkat a vyřešit problémy, které prověří jeho schopnosti jako Black Panthera a krále.

ZOBRAZIT FILM

20. Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok je 20. v Marvel filmy pořadí
Thor: Ragnarok

Další díl ze série Thora je na dvacátém místě žebříčku nazvaném Marvel filmy pořadí. V tomto díle je Thor uvězněn bez svého kladiva, během toho ale musí závodit s časem a porazit Ragnarok. Než toto udělá také musí porazit v soutěži Hulka.

ZOBRAZIT FILM

21. Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War
Avengers: Infinity War

Předposlední díl Avengers završuje desetiletý maraton filmů z Avengers impéria. Tento film ze studia Marvel nám přinesl na plátna a obrazovky opravdu obrovskou, šílenou a propracovanou válku všech dob. Avengers musí riskovat téměř vše, aby porazili svého nepřítele a zachránili svět před zkázou.

ZOBRAZIT FILM

22. Ant-Man a Wasp

Ant-man a Wasp
Ant-man a Wasp

Nejnovější díl Ant-Mana, zajímavého superhrdiny se zvláštními superschopnostmi. Vzhledem k věcem, které se staly ve film Captain America: Občanská válka nyní musí čelit některým svým rozhodnutím a to i jako otec, kterým se nyní stal. Akce, ve které se Ant-Man snaží najít rovnováhu ve svém životě.

ZOBRAZIT INFO

23. Avengers: Endgame

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame

Silně oslabení Avengers se stále snaží čelit útoku Thanose, proti kterému je to opravdu těžké. Využívají své veškeré síly. V tomto finále, jež je posledním dílem Avengers, se dočkáte opravdu ultimátní akce. Film, který si NIKDO nesmí nechat ujít a to ani vy. V seznamu Marvel filmy pořadí je téměř poslední, jelikož se zde uzavře několik příběhů našich superhrdinů.

ZOBRAZIT INFO

24. Spider-Man: Daleko od domova

Spider-man: Daleko od domova
Spider-man: Daleko od domova

Díl Spider-Mana, mladičkého superhrdiny, který se odehrává již jako poslední z naší Marvel série, je opravdu dechberoucí. Spiderman musí překonávat mnohé nástrahy a především to, že se nemá příliš o koho opřít kvůli válce, která se odehrála a kde Avengers figurovali.

ZOBRAZIT FILM

25. Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

Novinka z roku 2021. Hlavním hrdinou tohoto filmu je čínský superhrdina, který je konfrontován se svojí minulostí, když je zapleten do sítě tajemné organizace Deset prstenů.

26. Eternals

Tento film je absolutní novinkou. Momentálně je na úplném konci tohoto seznamu, jelikož všechny ostatní události se staly již předtím.

Marvel filmy pořadí:

 1. Captain America: První Avenger
 2. Captain Marvel
 3. Iron Man
 4. Iron Man 2
 5. Neuvěřitelný Hulk
 6. Thor
 7. Avengers
 8. Iron Man 3
 9. Thor: Temný svět
 10. Captain America: Návrat prvního Avengera
 11. Strážci Galaxie
 12. Strážci Galaxie Vol. 2
 13. Avengers: Age of Ultron
 14. Ant-Man
 15. Captain America: Občanská válka
 16. Spider-Man: Homecoming
 17. Doctor Strange
 18. Black Widow
 19. Black Panther
 20. Thor: Ragnarok
 21. Avengers: Infinity War
 22. Ant-Man a Wasp
 23. Avengers: Endgame
 24. Spider-Man: Daleko od domova
 25. Shang-Chi a legenda o deseti prstenech
 26. Eternals

Aktualizováno pravidelně

Pořadí Marvel filmů a tento článek pravidelně aktualizujeme. Nyní je tedy 100% aktuální a můžete se spolehnout na pravdivost informací poskytnutých v tomto článku. Aktualizováno 11.12.2021 – další aktualizace budou přicházet při oznámení nových Marvel filmů. Pokud vás zajímají také DC Filmy, zajděte se podívat na jejich seznam.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments