Hackeři z Ruska útočili na výrobce Covid-19 vakcíny

87
covid-19 vakcína hackeři

Podle Microsoftu prováděli hackeři z Ruska a Severní Korei útoky na výrobce Covid-19 vakcíny. Covid-19 vakcína je nyní velká věc a proto se kolem toho může dít spoustu věcí. Podle nejnovějšího oznámení hackeři útočí na firmy, které v této oblasti provádí výzkum a výrobu. Zatím ale nevíme, o jaké společnosti šlo, popřípadě zda proběhl únik či poškození dat.

Kyberútoky, které byly organizovány přímo Ruskem či Severní Koreou, se zaměřili nyní pouze na společnosti, které se zaměřují na vývoj COVID-19 vakcíny. Microsoft upřesnil, že útok byl cílen na vedoucí firmy v této oblasti v USA, Kanadě, Francii, Indii a Jižní Korei.

“Mezi cíly útoku je většina společností, které chtějí, popřípadě již testují svou Covid-19 na lidech”, napsal Tom Burt v příspěvku na blogu u Microsoftu. Tom Burt je vice president zákaznické důvěry a bezpečnosti v Microsoftu. Microsoft ale žádné společnosti nezmínil a ani nepodal více detailů o tom, zda a jaké informace byly ukradeny a kompromitovány. Každopádně upozornil i další organizace a nabídl pomoc těm, kde byly útoky úspěšné.

Podle Microsoftu byla většina útoků zastavena pomocí dobře nastavených bezpečnostních opatření.

Covid-19 vakcína a útok?

Hackeři použili různé metody k útokům. Podle příspěvku na blogu šlo především o metodu brute force, tedy o opakované přihlašování s různými přihlašovacími údaji a pokud něco vyjde, je to zkrátka výhra. Použili také phishing útoky, kde se vydávali za žadatele o práci nebo za lidi reprezentující organizaci WHO.

„Je znepokojivé, že se tyto výzvy nyní spojily a že kybernetické útoky jsou využívány k narušení zdravotnických organizací bojujících proti pandemii,“ napsal Burt. „Myslíme si, že tyto útoky jsou nepřiměřené a celá společnost by je měla odsuzovat.“

Nové případy koronaviru jsou na vzestupu napříč celou USA a světem, ale pozitivní zprávou mezi těmito může být nová vakcína. Pfizer a BioNTech představili jejich vakcíny, které mají více jak 90% úspěšnost. Prozatím se ještě uvidí, jaká budou data dál, ale vypadá to slibně a COVID-19 vakcína je možná na cestě.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments