Google Phone – Kdo volal? Aplikace přichází na android

55
Google Phone aplikace

Google oficiálně oznámil novou funkci “Ověřené hovory” ve své aplikaci Google Phone. Tato funkce je navržená tak, aby vám poskytnula více informací o neznámém volajícím čísle. Čísla budou moci mít tuto funkci aktivovanou. Při zavolání se ukáže název společnosti, značku, důvod volání a značku, zda je číslo ověřené.

Momentálně tato funkce přichází do aplikace Google Phone, jež je předinstalovaná v telefonech Pixel a Android One. Podle Googlu bude ale nyní k dispozici ke stažení na dalších telefonech disponujících systémem Android Pie a vyšším. Dle informací půjde Google Phone stáhnout na vlajkové lodi společností Samsung a LG. Na těchto telefonech si stačí stáhnout aplikaci z obchodu Play a nastavit ji jako výchozí.

Google Phone odhaluje čísla

Jak to bude fungovat?

Tato funkce by mohla být opravdu užitečná díky zajímavé funkčnosti. Jde o to, že nejen budete vědět, kdo volá a vyhnete se tak reklamám a spamu. Ale velkou věcí je to, že budete znát i důvod. Tedy když vám bude volat banka, může to být z důvodu podvodné transakce a to se vám ukáže jako důležitý hovor. Naopak jde-li o marketingový hovor od stejné firmy, budete to mít uvedené a můžete to tak odmítnout.

Dle Googlu tato funkce prospívá také podnikům. Díky této funkci lidé častěji přijmou hovor, který je ověřený a vědí, co čekat. Testování proběhlo v Brazílii a podle výsledků se opravdu zvýšila míra přijímaných hovorů. Je tedy dobré, že firmy, kterým opravdu jde o spokojenost zákazníka a nikoliv o spam, mají tuto možnost. Díky takovým funkcím jsme stále informovanější, než předtím.

Na stránkách podpory Googlu je popsána funkčnost této funkce. Firma, předtím, než vám zavolá, v podstatě “kontaktuje” Google s informacemi jako je důvod volání. Tyto informace vám poté Google zobrazí a pokud všechny informace souhlasí, ukáže vám hovor jako ověřený.

Co si o tom myslíte vy? Je tato funkce užitečná a využívali byste ji? Je ale i tak mnoho stránek nebo aplikací na vyhledání toho, kdo volal. V podstatě jen dáte vyhledat neznáme číslo a to vám již najde recenze od jiných uživatelů.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments