Selfie kamera pod displejem se stává realitou díky ZTE

70
kamera pod displejem ZTE

Je to tady. Společnost ZTE naplnila svůj slib a uvedla na trh první smartphone určený k masovému prodeji, který má selfie kameru pod displejem. Telefon s názvem Axon 20 5G je mimo tuto speciální funkce nazvané kamera pod displejem, pouze průměrným ZTE telefonem.

Jak ZTE oznámilo, podařilo se jim dát 32megapixelový fotoaparát pod displej díky tomu, že využili materiálu s vysokou průhledností, který je vyroben z nových organických a anorganických filmů. Zároveň k tomu bylo potřeba provést optimalizaci softwarových algoritmů. Ty mají na starosti vylepšit kvalitu snímku, která může být kvůli tomu zhoršena.

Nyní je složité posoudit, jak moc je tato funkce dobrá. Potřebovali bychom telefon sami vidět a selfie kameru pod displejem vyzkoušet v praxi. Není jisté, zda se vůbec takovou technologii vyplatí používat vzhledem k následné kvalitě snímků. Zda zkrátka není jednoduší nechat si v dipleji malý výřež nebo průstřel na kameru a díky tomu mít mnohem vyšší kvalitu výsledných snímků.

kamera pod displejem od ZTE

Specifikace telefonu ZTE Axon 20 5G

Mimo zajímavé umístění kamery je telefon v podstatě obyčejné zařízení. V útrobách najdeme procesor Snapdragon 765G, díky čemuž má telefon tloušťku pouhých 7,98mm. Umožňuje také připojit se na 5G a má velkou baterii s kapacitou 4220 mAh. Samotná obrazovka je velká 6,92 palců. Disponuje technologií OLED a má otisků prstů v displeji.

Na své zádi telefon obsahuje kameru s 64 megapixelovým senzorem a 8megapixelovým širokoúhlým senzorem. Poté tam disponuje různými makro senzory. Vyrábí se ve 2 variantách. Buď si můžete zvolit 6 nebo 8 GB RAM. Máte také na výběr v rámci úložiště, buď 128GB nebo 256 GB. Telefon ale obsahuje slot pro microSD kartu.

Axon 20 5G je k dispozici na objednávku v Číně již od 2198 juanů (~ 320 $). Jinde se prozatím vydání neplánuje, proto je jasné, že tento produkt je pouze testovací zařízení, které je určeno do mateřské země společnosti ZTE.

Co si vy myslíte o tomto telefonu? Má význam kamera pod displejem nebo raději preferujete vysokou kvalitu fotek?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments