Amazon představil cloudovou herní platformu Luna

71
Amazon Luna informace

Amazon Luna je nově představená cloudová herní platforma. Je to již nějakou dobu, co o něčem podobném můžeme tušit. Dříve se o tomto projektu mluvilo s kódovým označením Tempo. Všechny nás tak pravděpodobně zajímá, kolik Amazon Luna stojí, jaké hry si na ní můžeme zahrát a zda je u nás dostupná. To vše si samozřejmě shrneme v tomto článku.

Kolik stojí Amazon Luna?

Tato služba bude dostupná za 5.99$ měsíčně, což je považováno nyní za zaváděcí cenu, která bude během předčasného přístupu do Luny. Tato jedna platba měsíčně dá uživatelům možnost hrát hry, které jsou dostupné na Luna Plus na dvou zařízeních současně a to při rozlišení 4K a při 60 fps. Vše poběží na AWS, což je celosvětově známá a využívaná Amazon infrastruktura serverů.

Prozatím si nemůžeme být jisti tím, kdy přesně bude Amazon Luna spuštěna. Víme ale to, že bude dostupná na PC, Mac, Fire TV, iPhone, iPad a poté také pro Android, kde bude aplikace vydána až po spuštění plné verze. Co se týče iOS verze, tam pravděpodobně nebude oficiální aplikace v Appstore, ale tzv. webová aplikace.

Amazon Luna multiplatformní herní služba

Kde je Amazon Luna dostupná?

Prozatím je tento systém dostupný pouze v USA. Amazon přesněji řekl, že pokud se nyní nacházíte v USA, můžete si zažádat o předběžný přístup. K ostatním regionům se vůbec nevyjádřil. Nepodal ani žádné vyjádření o mezinárodní dostupnosti. Je zde důležité pochopit problematiku celé této věci v cloudovém průmyslu.

Amazon má totiž nyní největší infrastrukturu serverů v USA, kde je jeho business úplně největší. Pokud bychom my chtěli hrát na těchto amerických serverech, pravděpodobně bychom měli velmi vysoký ping a horší kvalitu, což by u hraní nebylo něco, co chceme. Musíme si tedy tak počkat, zda Amazon s tímto půjde do Evropy nebo zda to nechá být.

Jaké hry si na tom zahrajeme?

Dle Amazonu si díky předplatnému Luna Plus zahrajeme více než 100 her. Mezi prvními tituly budou například Resident Evil 7, Control, Panzer Dragoon, Plague Tale: Innocence, The Surge 2, GRID a několik dalších. Co se týče dalších titulů, ty budou přidávány v průběhu času. Amazon se také vyjádřil, že uzavřel partnerství s Ubisoftem. Přesněji to popisuje takto:

V Amazon Luna bude dostupný speciální způsob předplatného, kde si zvolíte přímo hry od Ubisoftu. Tituly od této herní společnosti poté budete moci hrát ve 4K a budete mít přístup ke všem novým titulům jako je Assassins Creed Valhalla, Far Cry 6 ihned v ten den, kdy budou vydány. Dle jejich vyjádření ale znamená, že si budete muset platit základní balíček Amazon Luna a poté další, něco jako Uplay plus.

Vzhledem k tomu, že Amazon vlastní také Twitch, tak chce provést integraci Luny do Twitche. Ta bude provedena jednoduše a to v tom smyslu, že u streamované hry bude odkaz na okamžité zapnutí hry přes Amazon Luna.

Ovladač k Amazon Luna

Amazon oznámil také speciální ovladač, který podporuje také Alexu. Ovladač bude stát v době předčasného přístupu 49.99$. Luna Controller se bude připojovat přímo ke cloudu a hru bude díky tomu jednoduché snadno ovládat. Ovladač je designován více wi-fi anténami, který podporuje nepřerušené Wi-Fi pro hraní s co nejnižší latencí. Díky tomu, že se ovladač připojuje přímo ke cloudu, pak není problém během hraní přepínat mezi obrazovkami, například na televizi a poté na telefonu. Ovladač mezitím nebude potřeba žádným způsobem přenastavit.

Co se týče samotnés polečnosti Amazon, ta má zajímavý vztah k hraní her. Vidí v nich velký potenciál, což je vidět na tom, že koupila streamovací službu Twitch. Vyvíjí také své vlastní hry, například střílečku Crucible, která je momentálně v uzavřené beta verzi. Ve vývoji je také MMORPG New World, která má vyjít v roce 2021.

Co si vy myslíte o Amazon Luna, má smysl a myslíte, že má šanci v již nyní bohaté konkurenci, kde je například Google Stadia?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments