Apple AppStore bude mít o polovinu menší poplatky

130
Apple appstore

Apple ve středu oznámil snížení svého podílu na platbách aplikací a zároveň na platbách přímo v aplikacích. Je to v podstatě největší změna, kterou Apple udělal od té doby, co vůbec zveřejnil AppStore na svých zařízeních. Chce tak především podpořit menší firmy a dát jim větší prostor k růstu.

Program je oficiálně nazván App Store Small Business Program. Ten dovolí vývojářům, kteří z AppStore vydělávají méně než 1 milion dolarů ročně, se do tohoto programu zapojit. Díky tomu získají místo 30% poplatku pouhých 15% poplatku na veškeré Appstore platby ať už aplikací nebo mikrotransakcí.

Společnost Apple se vyjádřila, že většina vývojářů aplikací na iOS budou schopni tento program využít. Ale neřekla, kolik přesně z 28 milionů vývojářů budou kvalifikování. Zároveň odmítli odpovědět na to, jak moc bude ovlivněn jejich příjem z poplatků z prodeje aplikací a z mikrotransakcí.

Jak se daří AppStore a proč takový krok?

AppStore vygeneroval v roce 2019 příjmy kolem 50 miliard dolarů dle CNBC. Je to jeden z nejzákladnějších a nejdůležitějších businessů u iPhonů. Je to v podstatě základní pilíš všech jejich digitálních služeb. Každopádně díky jedné analytické společnosti víme, že i přesto, že 98% vývojářů budou moci dosáhnout na 15% poplatky, tito vývojáři generují pouze 5% příjmů z AppStore.

Tento nový program pro menší vývojáře odstartuje 1. ledna 2021. Vývojáři si budou moci v tuto dobu zažádat o zařazení do programu. Apple dle informací podá ještě více informací ohledně požadavků v prosinci tohoto roku. Apple AppStore se ale prozatím nevyjádřil, proč si malí vývojáři musí o tuto změnu zažádat a proč jednoduše nebude provedena automaticky.

Co si vy o této změně myslíte? Již nyní se dá najít mnoho různých malých aplikací, například od české firmy na cvičení. Samozřejmě to všem malým vývojářům pomůže v konkurenceschopnosti a boji proti velkým aplikacím, aby měli taky nějakou šanci uspět. Například tak, že budou moci své služby nabízet levněji. Je to každopádně zajímavý krok, který jsme moc nečekali.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments