Paypal začne podporovat kryptoměny pro online platby

62
Paypal kryptoměny

Paypal nedávno oznámil, že konečně začne podporovat kryptoměny. To znamená, že každému uživateli na PayPalu umožní ukládat, nakupovat a prodávat kryptoměny již do konce tohoto roku. Díky tomuto oznámení se stala společnost PayPal tou nejvýznamější v tomto sektoru, která přijala podporu kryptoměn.

Co se týče Paypal konkurence, ta podporu Bitcoinů zahájila již v roce 2018. Konkrétně konkurence Square to provedla pomocí aplikace Cash. Také nakoupila bitcoiny v hodnotě 50 milionů dolarů. Paypal jde ale dále a podporovat bude nejen bitcoin, ale také ethereum, bitcoin cash a litecoin.

Tenhle konkrétní krok činí z Paypalu digitální peněženku a také burzu kryptoměn a za výsledek by to mohlo mít, že se celkově zvýší přijímání kryptoměn a placení běžnými uživateli i běžnými obchodníky. Paypal je opravdu obrovská digitální peněženka, přičemž má 346 milionů aktivních účtů.

Jsou PayPal kryptoměny správným krokem?

Vystává zde tedy otázka, zda je to opravdu správným krokem a zda to udělá na trhu dobře. Paypal se vyjádřil, že chce v tomto směru spolupracovat s bankami a regulačními orgány po celém světě. To by mohlo znamenat, že díky PayPalu se stane bitcoin a ostatní kryptoměny postupně opravdu populárnějšími.

Bitcoin má velkou výhodu v různých směrech. Především není ovlivňován daným státem nebo zemí a její ekonomickou situací. Tím, že je globální, elektronický a neregulovaný má nesčetně výhod oproti klasické fiat měně. Problém je ale ve složitosti celého systému, který mnoha normálním uživatelům může zabraňovat vstoupit do tohoto světa kryptoměn.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments