Star Wars filmy pořadí, jak jdou po sobě (chronologicky)

1148
Star wars filmy pořadí chronologicky

Star Wars filmy pořadí, ve kterém je sledovat může být někdy matoucí. To, jak jdou Star Wars filmy po sobě, jsme vám sepsali v tomto článku. Budeme dbát na pořadí chronologicky, abyste si příběh užili v podstatě od začátku do konce. Tato sága je vyrobena produkční společností Lucasfilm a momentálně na ni lze koukat na Disney+. Jde o velmi zajímavou sérii filmů, která vás nadchne a pravděpodobně se přidáte mezi miliony dalších jejich fanoušků.

Star Wars filmy pořadí chronologicky

Pokud chcete filmy sledovat ve správném chronologickém pořadí přesně tak, jak se události staly, pak je zde seznam pro vás.

Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Chronologicky první díl, kdy jsou v galaktické republice nepokoje. Vznikají rozpory kvůli zdanění obchodních cest. Tento problém chce federace vyřešit pomocí droidů. Tento díl Star Wars je celkem zajímavý. Na ČSFD má hodnocení 79%. Tímto začíná vaše Star Wars cesta, tak se na to pořádně připravte, dodělejte všechny povinnosti, abyste i na další díly měli volný čas.

Epizoda II – Klony útočí

Star Wars filmy pořadí: Epizoda II - Klony útočí

Tento díl se odehrává 10 let po první epizodě. Jde přímo o druhou epizodu a vyšla v jedné triologii společně s dílem předtím. Film je o něco temnější než Epizoda I a tato Epizoda nám více řekne, jak to vlastně je s Válkou klonů. Film má na ČSFD 80% hodnocení a fanoušci jsou s ním spokojení.

Epizoda III – Pomsta Sithů

Pomsta Sithů

Třetí a poslední díl z triologie Star Wars, která vyšla na počátku tohoto tisíciletí. V tomto díle Star Wars zuří Klonové války. Rytíř Jedi Anakin Skywalker tak musí provést rozhodnutí, na jaké straně bude bojovat. Nakonec skončí jako Darth Vader. Díl je zajímavý a na ČSFD má opravdu nádherné hodnocení 87%.

Solo (2018)

Solo

Samostatný film, který nezapadá do žádne triologie. Dobrodružný film, ve kterém vznikne jeden z těch nejméně pravděpodobných hrdinů celé ságy Star Wars. Hodnocení na ČSFD 71% je o něco slabší, než ostatní díly, ale chronologicky zapadá právě po triologii.

Rogue One (2016)

Další sólo film od studia Lucasfilm. I přesto, že solo filmy nikdy nebyly tak oblíbené jako triologie, pravděpodobně se vám bude tento líbit. Vzhledem ke spoilerům vám o tomto dílu neřeknu víc, pouze objektivně zhodnotím. Na ČSFD 78%, tedy více, než chronologicky předchozí sólo film. Své fanoušky nadchnul.

Nová naděje (1977)

Nejstarší díl, vůbec první z té úplně první Star Wars triologie. To je ten díl, který si získal nejvíc fanoušků a to je taky ten důvod, proč má nyní tolik lidí rádo Star Wars.  S hodnocením 88% je na 67. míste mezi nejoblíbenějšími filmy.

Impérium vrací úder (1980)

Star Wars díl patřící do první triologie je velmi pěkným filmovým kouskem. Mezi Star Wars filmy pořadí se řadí na 7. místo. Je to taková ta Star Wars klasika, kterou si užijete, pokud jste fanoušci této ságy.

Návrat Jediho (1983)

Posledním z této staré triologie. Chronologicky je to posledním dílem před nejnovější trologií, která vyšla teprve před pár lety. Pokud máte raději nové filmy, tak po tomhle se již dočkáte opět na kousky s moderním zpracováním.

Síla se probouzí (2015)

Lucasfilm opět po letech přivedl milionům fanoušků novou triologii Star Wars, která se mnohým fanouškům líbila. Opět vás přenese do předaleké galaxie a vy si vzpomenete na první pocity při sledování starých dílů.

Poslední z Jediů (2017)

Druhým dílem z třetí triologie Star Wars. Vypadá to, že zábavnost a kvalita filmů se v této triologii snižovala postupně každým filmem. Tento film si odnáší 70% hodnocení na ČSFD, za což se úplně nemusí stydět, ale také to není ten nejvyšší výkon.

Vzestup Skywalkera (2019)

Prozatím nejnovější díl z celé ságy Star Wars. Bohužel co se týče kvality, odnáší si nejhorší hodnocení z celé ságy a samozřejmě na to může mít vliv více věcí. Možná i to, že dlouhodobí fanoušci mají rádi starou klasiku.

Pokud milujete filmy, užijete si určitě i například Marvel filmy nebo ty od DC Universe. My nejen rádi koukáme na filmy a seriály, ale také hrajeme hry. Ty jsou momentálně dobrou zábavou v době, kdy musíme být všichni doma.

 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments