Nejlepší powerbanka v roce 2020 – jakou vybrat?

59
Nejlepší powerbanka 2020

Pokud nevíte, jakou vybrat powerbanku, pak je pro vás tento článek naprosto ideální. Pomůžeme vám vybrat správný kousek a ukážeme vám , jaká je nejlepší powerbanka, kterou lze v roce 2020 koupit. I přesto, že se zdá, že je powerbanka velmi jednoduché zařízení a že je v podstatě jedno, jakou koupíme, může se mnohé lišit v kapacitě, designu, ceně a kvalitě.

Powerbanka se nám může hodit na mnoho různých věcí. Ať už hrajeme na telefonu hry, rádi sledujeme dlouho filmy na místech, kde nemáme zásuvku a nebo často cestujeme, tato krabička si vždy najde své využití.

Nejlepší powerbanky výběr:

Xiaomi Redmi 18W Fast Charge

Xiaomi Redmi 18W Fast Charge

Tato powerbanka vás překvapí svou velmi dobrou kapacitou 20000 mAh. Můžeme zde také počítat s podporou rychlonabíjení. Xioami Redmi 18W Fast Charge disponuje Li-pol baterií, tu lze nabíjet přes microUSB port. Tělo powerbanky je hliníkové a její hmotnost je 420 gramů, což se dá brát za průměr. Nedisponuje však bezdrátovým nabíjením.

ADATA AP12500D-DGT-5V-CBK

ADATA AP12500D-DGT-5V-CBK

Možná nejlevnější nejlepší powerbanka, která má kapacitu nad 10 000 mAh. S tímto kouskem můžete nabíjet až 2 další přístroje najednou. Má displej, na kterém uvidíte přesná zbývající procenta, což je lepší, než pouhých pár teček. Kapacita této powerbanky je tak cca na nabití vašeho telefonu 4x. Vyrábí se ve více barevných provedeních.

ADATA P20000D Powerbank

Nejlepší powerbanka 2020

Skvělý model za docela výhodnou cenu. Pokud tuto powerbanku srovnáme s jinými trochu dražšími produkty, tak s touto lze nabíjet pouze dva přístroje naráz. Kapacitu má 20000 mAh, nabíjení trvá až 10 hodin. I přesto, že má displej, si jím nemůžeme být na 100% jistí, jelikož dle recenzí není vždy nejlépe čitelný. Baterie je typu Li-Ion. Pokud hledáte velmi dobrou powerbanku za dobrou cenu, tak vám ji můžeme doporučit.

Lamax 10000 mAh

Lamax 10000 mAh

Pokud nechcete powerbanku s velkou kapacitou, bude pro vás tento kousek docela zajímavý. Co se týče parametru cena/výkon, ten je zde velmi dobrý v kategorii malých powerbank. Funkce jsou totiž velmi vymazlené a za tu cenu se to opravdu vyplatí. Získáte totiž rychlonabíjení funkcí Quick Charge 3.0. Jediné, co je potřeba, je aby to podporoval i váš telefon. Je zde 5 portů, 2 klasické USB a i USB-C port. Určitě doporučuji, více informací najdete zde.

Xiaomi Mi Power Bank 2

Tuhle powerbanku jste pravděpodobně už někdy viděli. Je to taková malá stylovka, která se vyrábí ve více barevných provedeních a má opravdu hezké zpracování. Sice vám nenabije váš telefon 5x, ale na druhou stranu je skladná a opravdu zajímavá. Indikace stavu baterie je zde pomocí LED diod. Tato powerbanka má pouze 1 USB výstupní port. Neváhejte se na tuto powerbanku podívat, pokud hledáte malou a skladnou powerbanku s nepříliš velkou kapacitou.

Jak nejlepší powerbanky vybrat?

Existuje samozřejmě více různých faktorů, dle čeho si vybrat powerbanku. Pokusím se vám popsat ty 2 nejdůležitější, dle kterých se můžete u výběru řídit.

Typ baterie

Baterie je velmi důležitá v tomto zařízení. V podstatě můžeme říci, že to celé o tom je. V powerbance můžeme najít 2 typy baterie.

Li-ion baterie jsou dlouhodobě využívané a nyní si můžeme říci, že i kvalitní. Obsahují speciální kapalinu a bez problému je můžeme nabíjet ať jsou v jakékoliv fázi vybití. Těmto bateriím ale nesvědčí vybíjet je úplně do nuly, může je to poškodit a poškozením se snižuje celková kapacita. Není ani dobré mít je ve vysokých teplotách.

Li-pol baterie jsou lepší varianta Li-ion baterií. Obsahem není kapalina, ale gelový elektrolyt. Díky tomu se vyrábí v různých tvarech, má nižší hmotnost a také tloušťku. Za to, že se ale jedná o novější a lepší technologii, zaplatíte vyšší cenou.

Kapacita

Tohle bychom mohli brát jako ten nejdůležitější faktor, když nejlepší powerbanka je to, co chceme najít. Údaj kapacity u powerbank se udává v mAh, tedy v miliampérhodinách. Až budete určitou powerbanku kupovat, musíte ale počítat s tím, že může být reálná kapacita o 20% nižší.

Samozřejmě si tedy řeknete, že čím víc mAh, tím lepší. Ale tím se také zvyšuje hmotnost a velikost samotné powerbanky. Powerbanky nad 15000 mAh dokonce dokáží dodat energii i notebookům. Jsou ale větší, těžké a samotné se dlouho nabíjí. Pokud sháníte powerbanku na cestování, vybírejte do kapacity 5000 mAh, aby poté nebyla moc velká a těžká.

Věříme, že jsme vám pomohli s výběrem powerbanky a budeme rádi, když nás podpoříte sdílením.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments