Nejlepší herní myš v roce 2020 – jakou vybrat?

199
Nejlepší herní myš 2020

Sám jsem nedávno hledal tu nejlepší herní myš, kterou bych si koupil. Pro mě má splňovat určitá kritéria, jako dobrou cenu a kvalitu zároveň. Rozhodl jsem se udělat seznam na herní myši, kde budete mít ty nejlepší a nejzajímavější. Je to kvůli tomu, abyste i vy, co máte na herní myš jen 500 Kč mohli vybrat.

Nejlepší herní myš vám může poskytnout výhodu, kterou potřebujete. Herní klávesnice je sice taky důležitá, ale ne tolik, jako myš. S kvalitní herní myší poznáte rozdíl především ve střílečkách typu CS:GO, Valorant, Fortnite nebo třeba APEX Legends. Hodí se ale i na jiné hry, kde také rozdíl poznáte.

Výběr herních myší:

A4tech Bloody V7

Nejlepší levná herní myš: A4tech Bloody V7

Tato myš patří mezi levné klasiky. Pokud hledáte myš, která vám skvěle poslouží jako všeobecná herní myš na všechny druhy her, pak je tohle správná volba. Cenovka je opravdu příjemná a tahle myš vám padne do ruky jako ulitá. Více na heureka.

Razer Deathadder V2

Razer herní myš

Nejlepší herní myš pro většinu hráčů. Má skvělý úchyt, opravdu dobře se drží v ruce a její velikost je ideální. Odehrál jsem s ní stovky hodin her, používal jsem Photoshop nebo brouzdal na internetu. Roky vývoje a tenhle tvar myši je stále nejlepší od Razeru. Určitě doporučuji.

Logitech G203 Lightsync

Logitech G203 Lightsync

Pokud sháníte designově zajímavou herní myš, která vám nabídne opravdu vysokou kvalitu za docela nízkou cenu, pak pro vás toto bude ideální volba. Tato myš dobře padne do ruky, stojí méně, než předchozí kousek v seznamu a pravděpodobně vám bude na 100% vyhovovat.

Jak vybrat nejlepší herní myš?

Při výběru herní myši je potřeba dát pozor na mnoho různých faktorů. Neexistuje totiž univerzální myš na veškeré hry, ale na různé druhy her se hodí jiné myši. Zároveň myš může mít různá technická specifika.

Vyberte si správně typ myši

Optická myš má snímač, který provádí několik tisíc snímků za sekundu. Ovšem aby takový snímač mohl snímat obraz, musí být plocha pod ním osvětlena. I proto jsou takové myši vybaveny LED světlem. Proto, když myš nadzvednete, uvidíte například červené světlo. Je to znak toho, že máte optickou myš.

Laserová myš využívá neviditelného spektra a proto žádné světlo normálně nevidíme. Tento typ myši je často využíván mezi hráči, jelikož lze libovolně nastavit DPI. Laserová myš bezproblémů sníma i z lesklého povrchu bez podložky. Neexistuje ale žádný podložený důvod nebo oficiální vyjádření, že jsou laserové myši lepší než optické.

Bezdrát nebo drát

Momentálně je doba, kdy vše začíná být bezdrátové. Pozor, to ale neznamená, že zařízení, které využívá drátové připojení, je zastaralé. Drátové myši jsou určitě vhodnější pro hráče, jelikož mají nižší odezvu, než bezdrátové. A to je u hraní opravdu velmi důležité. Samozřejmě existují i bezdrátové myši, které mají odezvu 2ms, ale ty jsou většinou extrémně drahé, jelikož musí obsahovat vysoce výkonný procesor. To znamená zároveň i to, že takové myši vydrží nabité jen pár hodin. Myši bez takových procesorů vydrží nabité i desítky dní.

Druh hry, kterou hrajete

Když vybíráte myš, je důležité hlavně vědět, na jaké hry má být cílená. Bude totiž rozdíl u myši pro střílečky, MMO hry nebo třeba strategické.

Pro hráče akčních her tu jsou myši, které jsou váhově lehčí a mají menší počet tlačítek. Existují i různé funkce jako double-shoot nebo triple-shoot pro několikanásobné vystřelení ze zbraně. Na těchto myších budete hrát pravděpodobně s nízkým DPI.

Máte rádi strategické hry? Pokud ano, pak je vaší jasnou volbou myš, která má vyšší DPI (více jak 4000). To vám zjednoduší pohyb na mapě a různé další úkony. Takové myši mají také většinou přítomno další tlačítka, která si lze nastavit tak, jak budete chtít.

MMO hry jsou kategorie sama pro sebe a zde existuje speciální druh myší. Vzhledem k tomu, že v MMO hrách je mnoho různých herních tlačítek a kombinací, jsou na myši programovatelná tlačítka. A je jich tam opravdu hodně. Jsou speciální modely se 24 programovatelnými tlačítky. Tyto myši jsou většinou větší a těžší.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments