Nejlepší herní klávesnice 2020 – jakou vybrat?

134
Nejlepší herní klávesnice
Nejlepší herní klávesnice

Výběr té nejlepší herní klávesnice může být v mnoha ohledech složitý. Nejde totiž pouze o vzhled, či značku. Herní klávesnice můžeme rozdělit na mechanické nebo membránové. Některé jsou vodotěsné, u některých najdeme anti-ghosting tlačítka. Stejně tak máme klávesnice, co obsahuji numerické klávesy a máme také herní klávesnice, co jsou bez nich.

Nejlepší herní klávesnice recenze

Yenkee YKB 3100 AMBUSH

Nejlepší herní klávesnice: Yenkee YKB 3100 AMBUSH
Yenkee YKB 3100 AMBUSH

Výborná klávesnice v poměru cena / výkon. Jedná se o membránovou a drátovou klávesnici, která disponuje zajímavými funkcemi a především dobrou cenou. Design je samozřejmě velmi subjektivní záležitost, ale lze říci, že design patří mezi zajímavější. Mezi velice dobrou funkci zde patří 19 anti-ghosting kláves, které vám zajistí dobrý herní zážitek. Podsvícení lze měnit ve 3 variantách. Bez zapnutého podsvícení je ale hůře vidět na klávesy.

Zobrazit parametry a cenu

Genius GX Gaming Scorpion K215

Genius GX Gaming Scorpion K215
Genius GX Gaming Scorpion K215

Klávesnice, na které právě píšu. I přesto, že jsem si vyzkoušel mnoho klávesnic jak mechanických, tak membránových, tato mi zcela postačuje. Jako nepříjemnost považuji to, že nemá podsvícené přímo nápisy, ale pouze okolí kláves a tak je celé podsvícení pouze designové a není příliš praktické. Jde o velmi levnou herní klávesnici. Mezi klávesnicemi do 500 Kč ji lze mezi nejlepší herní klávesnice zařadit.

Zobrazit parametry a cenu

Razer Huntsman Elite

Herní klávesnice: Razer Huntsman Elite
Razer Huntsman Elite

Do tohoto seznamu ji musím zařadit, jelikož je poměrně známá. Její cena je ale vysoká. Jedná se o mechanickou klávesnici, která má řadu zajímavých funkcí určených přímo pro hráče. Značka Razer je ale známá, že své herní klávesnice trochu předražuje. Je na vás, zda potřebujete dělat dojem touto klávesnicí nebo si vystačíte s jinou značkou.

Zobrazit parametry a cenu

HyperX Alloy Origins Core Aqua

HyperX Alloy Origins Core Aqua
HyperX Alloy Origins Core Aqua

Klávesnice se zajímavými rozměry díky tomu, že neobsahuje numerické klávesy. Herní klávesnice HyperX jsou často kvalitní a v cenové kategorii zapadají do střední, až vyšší třídy. Klávesnice je drátová a má mechanické spínače, je tedy vhodná i pro vás, “profesionální” hráče. Pokud hledáte něco na hraně mezi opravdu drahou a přijatelnou klávesnicí, bude pro vás toto vcelku vhodná volba.

Zobrazit parametry a cenu

CONNECT IT Neo Pro Gaming

CONNECT IT Neo Pro Gaming Keyboard
CONNECT IT Neo Pro Gaming Keyboard

Jedna z momentálně nejprodávanějších klávesnic, která má velmi dobré hodnocení od uživatelů. Cenově patří mezi nejlevnější herní klávesnice, které se dají na trhu najít. I přesto obsahuje dynamické podsvícení. Klávesnice je drátová. Má českou lokalizaci kláves, což je oproti některým klávesnicím v tomto seznamu rozdíl. CONNECT IT je známá značka s výrobky levnější elektroniky jako jsou sluchátka, myši nebo právě klávesnice.

Zobrazit parametry a cenu

Kritéria herní klávesnice

Při výběru jakéhokoliv elektronického zboží musíme dávat pozor na určité faktory a kriteria, které si před nákupem určíme.

Druh klávesnice

Ještě dříve, než si klávesnici začneme vybírat si musíme určit, jaký druh klávesnice chceme koupit.

Membránová klávesnice je ta klasická, obyčejná. Pod tlačítka obsahuje gelové spínače. Má tíchý chod a co se týče reakční doby, je o několik milisekund delší, než u mechanických klávesnic. Je levnější a pro 90% uživatelů postačí.

Mechanická klávesnice naopak využívá mechanické spínače. Ty jsou dražší než membránové a proto je i cena těchto klávesnic vyšší. Pokud jste vášnivým hráčem, pak tento druh oceníte, jelikož má rychlejší reakční dobu. Mezi nevýhody ale patří opravdu vysoká hlučnost klávesnic. Pokud vyloženě nejste profesionální hráč nebo nemáte tyto ambice, nepotřebujete rychlejší reakční dobu. Při normálním používání ji totiž ani nepoznáte.

Kabel nebo bezdrát

Momentálně můžeme klávesnice rozdělit také na tyto dva druhy. Co se týče bezdrátových, o nich se říká, že mohou býti meně spolehlivé co se týče odezvy a registrace daných kliknutí. Proto mezi hráči nejsou moc oblíbené, jelikož zde jde o každou setinku, co se hráči snaží nahnat. Tím pádem je většina klávesnic drátových.

Cena

Cena herních klávesnic je různá, jelikož je více druhů a značek. Jsou zde značky, které mohou mít kvalitou podobné klávesnice jako jiné, ale vzhledem ke značce mají opravdu vysokou cenu. Těm já osobně doporučuji se vyvarovat a nekupovat předražené kousky jen kvůli tomu, jakou mají značku.

Design

Nejlepší herní klávesnice mají většinou také skvělý design. Určitě nečekejte žádný minimalismus. To není to, co hráči vyhledávají. RGB podsvícení je téměř u každé herní klávesnice samozřejmostí. Klávesnice jsou často robustní a designově zajímavé.

K designu úzce patří i velikost klávesnice. Pokud máte na stole dostatek místa, volte klávesnice včetně numerické plochy, jelikož se vám v některých případech může hodit. Mnoho herních klávesnic je ale nyní i bez toho, díky tomu jsou menší a mohou vypadat zajímavě, vzhledem k jejich velikosti.

Věřím, že jsem vám určitým způsobem pomohl s výběrem klávesnice. Budu rád, když mě podpoříte a podívate se i na mé jiné články, například o Linuxu, který vypadá jako MacOS.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments