DC Filmy a jejich pořadí chronologicky (2022)

24354
DC Filmy: Aquaman
DC Filmy: Aquaman

Je to již několik let, co můžeme na plátnech a našich obrazovkách vídat DC Filmy. Některé fanoušky opravdu nadchnou a jako konkurent Marvel filmů jsme pro ně seřadili vlastní seznam, v jakém pořadí tyto filmy sledovat.

Není pochyb, že filmy z DC Extended Universe se snaží překonat pecky od Marvelu a tak si zaslouží pozornost. Ke konci tohoto článku také najdete bodový seznam, v jakém pořadí tyto filmy sledovat.

1. Wonder Woman (2017)

DC Filmy: Wonder Woman
DC Filmy: Wonder Woman

Wonder Woman, žena, která předtím, než se stala tou, kterou známe z filmu, musela podstoupit opravdu těžký trénink. Předtím vyrůstala v doslova ostrovním ráji, který byl chráněn. Diana však svůj domov opustí a v tomto filmu bojuje společně s muži ve válce, která má za cíl konečně ukončit konflikty. Díky tomu objeví své schopnosti a to, proč doopravdy žije.

Wonder Woman je první v pořadí mezi DC Filmy. Film má 70% hodnocení na ČSFD.

2. Wonder Woman 1984 (2021)

Wonder Woman 1984 (2020)
Wonder Woman 1984 (2020)

I přesto, že dle názvu byste si mysleli, že se jedná o starý film, jde o nejnovější kousek mezi DC Filmy, který se na plátnech objeví teprve v tomto roce 2020 v prosinci. Pokud tedy nevíte, co budete v blízké době sledovat, určitě se připravte na tuto pecku. Jde o pokračování minulého dílu a bude se odehrávat době těsně po dílu prvním.

Film byl několikrát odložen z důvodu koronavirové pandemie a tím bylo samozřejmě pozdržené natáčení.

Wonder Woman 1984 (2021) má českou premiéru 24.12.2020 a od té doby se tak můžeme těšit na více informací ohledně tohoto filmu. Prozatím můžeme jen čekat a kouknout na ostatní filmy od DC Extended Universe.

3. Muž z oceli (2013)

Muž z oceli
Muž z oceli

Film, pojednávající o mladíkovi, který zjistí, že není úplně normálním. Schopnosti, které má, mu dají jasně najevo, že nepochází z této planety. A tak začíná jeho dlouhá cesta za objevením jeho původu. Na to, aby se stal opravdovým hrdinou pro celý svět má ale ještě čas a musí zjistit, jak na to.

Muž z oceli má na ČSFD hodnocení 72%. Rozhodně vám doporučujeme zhlédnout tento film. Pokud čtete tento článek před vydáním druhého dílu Wonder Woman, pak jsme ještě na začátku a mnoho dalších filmů nás čeká.

4. Sebevražedný oddíl (2016)

Sebevražedný oddíl
Sebevražedný oddíl

Film, jehož název ve vás pravděpodobně zároveň vyvolá vzpomínky na ikonickou písničku od twenty one pilots. Ne, tohle není film o žádných superhrdinech. Tady máme superpadouchy a to hezky pohromadě. Film plný akce, kde se vezmou superzločinci, vybaví se superzbraněmi a jdou společně porazit neznámou entitu.

Sebevražedný oddíl má na ČSFD hodnocení 64%. Z pohledu hodnocení patří tedy mezi ty slabší a ani já jsem si tento film neužil tolik, jako ostatní DC Filmy.

5. Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Batman vs. Superman
Batman vs. Superman

Ve světě je momentálně velmi důležitá otázka. Kdo je vlastně jejich hlavní hrdina a kterého svět potřebuje. Střetávají se tak dva hrdinové. Jeden s téměř božskou mocí a druhý, velmi respektovaný, který chrání spravedlnost ve městě Gotham. Jakého si svět nakonec zvolí?

Tento film má na ČSFD hodnocení 62%. Patří tedy opět mezi filmy s nižším hodnocením v tomto ohledu. Dle některých recenzentů se opravdu jedná o nudnější film od tohoto studia.

6. Liga spravedlnosti (2017)

DC Filmy: Liga spravedlnosti
DC Filmy: Liga spravedlnosti

Vzhledem ke spoilerům vám nepovím příliš informací. Snad jen to, že se hledají posily do týmu, který bude bojovat proti hrozbě, která může ohrozit celé lidstvo. Posily, které hledají, musí mít taky nadlidské schopnosti a tím se vše stává zajímavé.

Film má hodnocení na ČSFD 60%. Zajímavé, jak se v tomto seznamu hodnocení postupně snižuje. V porovnání s Marvel filmy tyto dosahují průměrně menších hodnocení.

7. Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Liga spravedlnosti Zacka Snydera
Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

V tomto filmu spojí síly Bruce Wayne společně s Dianou Prince. Sestaví tým superhrdinů, jehož posláním je zachránit celý svět před katastrofou, která se postupně blíží. Jde ale o opravdu náročný úkol, mnohem více, než ostatní očekávali.

Film je z roku 2021, takže jde o novinku. Má 242 minut, což je opravdu dlouhý snímek. Hodnocení má vcelku dobré -> 74%.

8. Aquaman

DC Filmy: Aquaman
DC Filmy: Aquaman

Film, který je z tohoto seznamu dle mého názoru nejlepším. Ten opravdu stojí za to zkouknout, jelikož jde o perfektní snímek, který trhal různé rekordy po světě. Superhrdina Aquaman má skvělý charakter a celý příběh je do detailu propracovaný a záživný. Pokud se vám příliš nechtějí sledovat ostatní DC Filmy, tento ale nevynechejte.

Aquaman dosahuje 72% na ČSFD. Má tedy lepší hodnocení než veškeré ostatní filmy v tomto seznamu.

9. Shazam! (2019)

Shazam!
Shazam!

Mohli bychom říci, že snad v každém z nás dříme superhrdina, kterého lze probudit. V tomto filmu jde o realitu, přičemž je na to potřeba jen jedno jediné slovíčko – “SHAZAM!” – ano, tohle jediné stačí pro to, aby se z mladíka stal superhrdina, který bude chránit zájmy města a země.

Jeden z méně známých filmů Shazam! dosahuje hodnocení 63% na ČSFD. Pokud sledujete filmy v pořadí, jste již bohužel téměř na konci.

10. Birds of Prey

DC Filmy: Birds of Prey
DC Filmy: Birds of Prey

Film se odehrává v časové linii, kdy se Harley Quinn rozejde s Jokerem. Spojí se s jinými superhrdiny a společně chce zachránit holčičku z rukou padoucha. Tento film je posledním ze seznamu DC filmy pořadí.

Tento film má ovšem nejnižší hodnocení z celého seznamu a to 56% na ČSFD. Jedná se o slabší kousek od tvůrců z DC a proto je na vás, zda na něj budete chtít koukat.

11. The Suicide Squad (2021)

Sebevražedný oddíl 2021 dc filmy pořadí
Sebevražedný oddíl

Režisér James Gunn uvádí akční dobrodružství superhrdinů Warner Bros. Pictures Sebevražedný oddíl, těšte se na partu nejdegenerovanějších delikventů světa DC, kteří umírají touhou zachránit svět.

Opět jde o zcela nový snímek s hodnocením 72%. Takže patří mezi lepší hodnocené filmy zde na seznamu.

DC Filmy pořadí obsah:

 1. Wonder Woman (2017)
 2. Wonder Woman 1984 (2021)
 3. Muž z oceli
 4. Batman vs Superman
 5. Sebevražedný oddíl
 6. Justice League
 7. Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)
 8. Aquaman
 9. Shazam!
 10. Birds of Prey
 11. The Suicide Squad (2021)

Doufáme, že se vám tento článek líbil. Nenechte si ujít i naše jiné články, například Marvel filmy pořadí nebo i jiné.

 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments